Egészségügyi Ágazat

Miért a NABIS?

• Szakképző iskolánk Miskolc belvárosában található.
  • Intézményünkben egyszerre 100-120 diák tanul barátságos, családias légkörben.
  •  Célunk, hogy az iskolai, tanulási kudarcokkal küzdő tanulókat integráltan neveljük és oktassuk, eljuttassuk a szakmaszerzés, illetve a munka világába.
  • Iskolánk NABIS tanulmányi ösztöndíjjal támogatja azokat a tanulókat, akik kimagasló eredményt érnek el.
  • A tanulóinak a gyakorlati képzőhelyet biztosítjuk

Minden jó tanulónak az iskola befejezését követően hazai vagy külföldi munkahelyet kínálunk.

EGÉSZSÉGÜGYI ÁGAZAT

16 ágú csillag: NABISösztöndíj

• A képzési idő 4+1 év.
  • A szakgimnázium az első 4 évben a szakmai érettségire, készít fel.
  • Így a végzett tanuló a felsőoktatásban is folytathatja tanulmányait, de akár rögtön elhelyezkedhet szakirányú munkakörben.
  • A szakmai érettségi bizonyítvány egyben szakképesítést is tartalmaz.
  • Az érettségivel megszerezhető szakképesítés: Általános ápolási és egészségügyi asszisztens.
  • A sikeres érettségi utáni + 1 évben egy emeltszintű OKJ szakképesítés megszerzésére van lehetőség, amely előny a felsőoktatásban történő továbbtanulásnál.
  • Érettségi utáni szakképzésben: Gyakorló ápoló vagy Gyógymasszőr végzettség szerezhető.

Részletesen az itt szerezhető szakokról: