NABIS Szakképző Iskola a facebookon!

Gyakorló csecsemő- és gyermekápoló és Kisgyermek gondozó

Miért a NABIS?

  • 2 év alatt akár 2 szakma, mert a választott szak mellett a Kisgyermekgondozó,-nevelő szakképesítés is megszerezhető
  • Iskolánk akár 100 ezer Ft NABIS tanulmányi ösztöndíjjal is támogatja a tanulókat.
  • Szakképző iskolánk Miskolc belvárosában található.
  • Intézményünkben egyszerre 100-120 diák tanul barátságos, családias légkörben.
  •  Célunk, hogy az iskolai, tanulási kudarcokkal küzdő tanulókat integráltan neveljük és oktassuk, eljuttassuk a szakmaszerzés, illetve a munka világába.
  • Minden jó tanulónak az iskola befejezését követően hazai vagy külföldi munkahelyet kínálunk.

 

GYAKORLÓ CSECSEMŐ- ÉS GYERMEKÁPOLÓ ÉS KISGYERMEK GONDOZÓ

  • A képzési idő 2 év.
  • Az érettségi utáni szakképzés célja kettős.
  1.  A szakma megszerzésével utat nyit a munka világába, annak, aki dolgozni szeretne.
  2. Annak, aki pedig tovább szeretne tanulni ebben a szakirányban előnyt, plusz pontokat jelenthet a felsőoktatási felvételinél

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A gyakorló csecsemő– és gyermekápoló képes munkáját irányítás mellett, de önállóan, az egészségügyi csapat tagjaként végezni, az egészségügyi és szociális ellátás valamennyi szintjén. Részt vesz a megelőző, gyógyító, gondozó és rehabilitációs folyamatokban kompetencia szintjének megfelelően. Korszerű szemlélettel és gyermekszeretettel vesz részt a beteg gyermekek ápolásában, gondozásában.

A szakápoló irányítása mellett:

Kommunikál a beteggel és a hozzátartozójával. Részt vesz az ápolási folyamat megvalósításában. Alapápolást végez. Előkészíti a beteget a különböző beavatkozásokhoz. Közreműködik a beavatkozások, vizsgálatok során. Sürgősségi eseteket felismer, megkezdi az ellátást/riaszt. Kompetencia szintjének megfelelően közreműködik a prevencióban, egészségnevelő tevékenységben, edukációban és rehabilitációban. Tevékenységét az – egészségügyi dokumentációban – az érvényben lévő jogszabályban meghatározott előírások szerint rögzíti.

Részletesebben a Gyakorló csecsemő- és gyermekápoló és kisgyermek gondozó szakról itt olvashat!

© 2014 - 2018 Minden jog fenntartva - Szilágyi Benjámin