NABIS Szakképző Iskola a facebookon!

Burkoló

Miért a NABIS?

  • Szakképző iskolánk Miskolc belvárosában található.
  • Egyszerre 100-120 diák tanul barátságos, családias légkörben.
  •  Célunk, hogy az iskolai, tanulási kudarcokkal küzdő tanulókat integráltan neveljük és oktassuk, eljuttassuk a szakmaszerzés, illetve a munka világába.
  • A tanulószerződést kötni kívánó tanulóinkat segítjük, hogy gyakorlati képzőhelyet találjanak, nem kell önállóan gyakorlati helyet keresniük.
  • A tanulószerződéssel gyakorlati képzésben résztvevők havi pénzbeli juttatásban részesülnek.
  • A hiányszakmát tanulók Szabóky Adolf Szakképzési ösztöndíjban részesülhetnek.
  • Minden jó tanulónak az iskola befejezését követően hazai vagy külföldi munkahelyet kínálunk.

 

BURKOLÓ

  • Képzési idő 3+2 év
  • Az első évtől kezdődően folyik a szakképzés párhuzamosan a közismereti oktatással.  A tanulmányok a 3. év végén szakmai vizsgával zárulnak. A tanulók az Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) meghatározott szakképesítő bizonyítványt szerezhetnek. 
  • A szakmai vizsgát követően automatikus továbblépési lehetőség hogy + 2 évben felkészülhetnek az érettségi vizsgára, amely sikeres letételét követően számukra is biztosított a felsőfokú képzésben (főiskola, egyetem) való továbbtanulás lehetősége.

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A burkoló szakember az épületek, építmények kültéri és beltéri hidegburkolatait, díszítő burkolatait készíti, azokat javítja, felújítja és bontja. Homlokzat-, lábazat burkolatokat és térburkolatokat készít, javít, bont.

Részletesebben a burkoló szakról itt olvashat!

© 2014 - 2018 Minden jog fenntartva - Szilágyi Benjámin