Kiadványszerkesztő technikus

Miért a NABIS?

• 2 év alatt akár 2 szakma, mert a választott szak mellett a Kisgyermekgondozó,-nevelő szakképesítés is megszerezhető
  • Iskolánk akár 100 ezer Ft NABIS tanulmányi ösztöndíjjal is támogatja a tanulókat.
  • Szakképző iskolánk Miskolc belvárosában található.
  • Intézményünkben egyszerre 100-120 diák tanul barátságos, családias légkörben.
  •  Célunk, hogy az iskolai, tanulási kudarcokkal küzdő tanulókat integráltan neveljük és oktassuk, eljuttassuk a szakmaszerzés, illetve a munka világába.
  • Minden jó tanulónak az iskola befejezését követően hazai vagy külföldi munkahelyet kínálunk.

KIADVÁNYSZERKESZTŐ TECNIKUS

• A képzési idő 2 év.
  • Az érettségi utáni szakképzés célja kettős.
  1.  A szakma megszerzésével utat nyit a munka világába, annak, aki dolgozni szeretne.
  2. Annak, aki pedig tovább szeretne tanulni ebben a szakirányban előnyt, plusz pontokat jelenthet a felsőoktatási felvételinél

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása

A kiadványszerkesztő stúdiókban, szerkesztőségekben, könyv- és lapkiadóknál, illetve nyomdákban, esetleg távmunkában-otthonában végzi szakmai tevékenységét. Munkavégzése során szöveg- és képfeldolgozást végez, a kiadvány tartalmi és formai elemeit magas színvonalon integrálja. Kiadványokat, 3D csomagolás-grafikákat tervez és kivitelez, nyomtatásra előkészít.

Részletesebben a Kiadványszerkesztő technikus szakról itt olvashat!